środa, 13 czerwca 2012

TAGowe ostatnie podrygi :)

Ponownie zostałam oTAGowana, tym razem przez Patrycję. Trochę to trwało zanim odpowiedziałam, ale tak juz mam, że jak coś odłożę, to na długo (jak nie na zawsze :)Tak więc oto moje całkiem prywatne odpowiedzi na pytania Patrycji:
1. Czy napisałeś/aś kiedyś list do autora książki, którą akurat przeczytałeś/aś? Albo myślisz o tym?
Nigdy nie miałam na tyle odwagi :)

2. Jaka jest wg Ciebie najlepsza książka z fantastyki? Poleć mi jakiś tytuł biorąc pod uwagę, że nie czytam tego gatunku, a chcę poznać.
Aktualnie najlepszą książką fantastyczną jest dla mnie „Gra o tron” G. R. R. Martina. Jest to klasyka gatunku, w której typowo fantastyczne elementy takie jak: magia, wymyślone rasy człekopodobne i nieprawdopodobne wydarzenia nie występują lub występują w znikomej ilości, nie rażącej czytelnika nie obeznanego z tym gatunkiem literackim. Najbardziej fantastycznym elementem w tej powieści jest sam świat Siedmiu Królestw i jego niesamowita historia. Świat ten do złudzenia przypomina nasze Średniowiecze, czyli jest dość swojski. Jednak wydarzenia, które mają miejsce w tym świecie są tak zaskakujące, intrygujące i wciągające, że od książki nie można się oderwać!

3. Czy pamiętasz książkę, dzięki której pokochałeś swojego ulubionego autora?
Było ich sporo, ale jedną z pierwszych była „Winnetou” K. Maya – byłam bez pamięci zakochana w tytułowym bohaterze, co przeniosło się również na autora :D

4. Pomyśl sobie, że nie możesz czytać, powiedzmy przez jakiś czas. Nie masz dostępu do żadnej książki, co robisz, czym się zajmiesz w wolnych chwilach?
Kiedy kończą mi się książki do czytania, przez jakiś czas nie mogę sobie znaleźć miejsca i zajęcia. Po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Maluję, piszę i od niedawna zajmuję się tworzeniem biżuterii w technice sutaszu.

5. Lubisz Targi Książkowe?
Nie byłam na żadnych, ale mam nadzieję, że to kiedyś zmienię.

6. Jak wypowiadasz słowo 'wydawnictwo' pierwsza myśl, to?
Współpracowałam z dwoma wydawnictwami. Z jednym współpraca przebiegła w miłej atmosferze, z drugim z początku też, a potem... szkoda gadać. Robiłam dla nich ilustracje. Teraz jestem rozdwojona w uczuciach.

7. Zakładka do książki to dla Ciebie...?
Czasem dzieło sztuki, czasem bardzo praktyczna rzecz.

8. Czy jakaś książka Cię zawstydziła?
Jeśli chodzi i treść, to nie mogę sobie przypomnieć. Natomiast mam książkę Nienackiego „Wielki las”, która wprawiała mnie w zakłopotanie swoją okładką, kiedy czytałam siedząc w samochodzie. Zawsze musiałam pamiętać, aby odpowiednio odłożyć tę książkę, która podróżowała ze mną na przednim siedzeniu , aby nie gorszyła zaglądających przez szybę dzieci:)

9. Lubisz poezję? Czy jest wiersz, tomik do którego wracasz?
Lubię Jasnorzewską i Leśmiana. „Zwiedzam wszechświat” to tomik, do którego zaglądam od czasu do czasu.

10. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
„Nie próbuj zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe” A. Sapkowski

11. Książka, której teraz wyczekujesz, to...?

Kolejna część „Pieśni Lodu i Ognia”. Autor jest niestety albo stety, ale dopiero w trakcie tworzenia.

Tym razem również zakończę tę sieć pajęczą zabawy na sobie. Wracam do czytania, a przede mną:
"Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk - którą wygrałam szczęśliwie w losowaniu u Eruany
"Naznaczona" P.C. Cast i Kristin Cast, wygrana w konkursie Biblioteczki Sowy, która mam nadzieję niedługo do mnie dotrze :)
"Ludzie moralni" Włodzimierza Kowalewskiego z miłym wpisem na pierwszej stronie :)
i "Zimowy monarcha" B. Cornwella, którego jakiś czas temu również wygrałam w konkursie blogowym i który czeka na odpowiednią chwilę, aby zawładnąć moim światem. Być może stanie się to w czerwcu :)

6 komentarzy:

 1. Nie lubię Sapokowskiego, ale ten cytat zacny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sapkowski to pisarz, który budzi skrajne emocje. Można go lubić lub nie, ale nie można pozostać wobec niego obojętnym i to chyba jest dla pisarza cenne :)

   Usuń
 2. Właśnie czekam aż przyjdzie do mnie "Gra o tron", mam nadzieje, że spodoba mi się tak bardzo jak Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę początków emocji i dużego prawdopodobieństwa zachłyśnięcia się całą tą historią - Tego Ci życzę!

   Usuń
 3. Witam.

  Chciałabym serdecznie zaprosić Ciebie, oraz osoby, które przeczytają ten komentarz, na losowanie odbywające się na moim blogu. Jest to pierwsze z wielu, które zamierzam przeprowadzić. Ma ona za zadanie odnaleźć nowych właścicieli dla książek, które zostały zapomniane. Zerknij i zapoznaj się z zasadami!

  Pozdrawiam serdecznie.
  Łędina z Wielkiej Biblioteki Ossus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za udział w mojej rozdawajce - jutro losowanie (choć właściwie to już dziś).
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń